OCM Otomatik Şanzıman

Otomatik Şanzıman Tamiri

İstanbul Otomatik Şanzıman Tamiri yapan firmamız her marka model için otomatik şanzıman tamiri yapmaktadır.

Otomatik Şanzıman Nedir ?
Otomatik şanzıman veya otomatik vites, motorlu aracı sürerken belli bir motor devir hızı için, tekerleklerin devir hızının kademeli olarak, motor gücünü ileten dişlileri değiştirerek yükseltilmesi ya da alçaltılması işleminde sürücünün işini kolaylaştıran bir mekanizmadır.

Otomatik vitesli otomobillerde CVT, DSG, MMT, EDC, ve TCT Dualogic Easytronic olmak üzere başlıca 5 farklı şanzıman çeşitleri vardır.

Patenti hakları Volkswagen şirketine ait olan ve otomatikleştirilmiş manuel şanzıman olarak kabul edilen DSG şanzıman, standart şanzımanlardan farklı olarak iki tane debriyaja sahiptir. Biri 1-3 ve 5. vitesler için diğerleri ise 2-4 ve 6. vitesler için kullanılmaktadır ve vites geçişleri için bir sonraki vites hazırda bekletilir. Performansa önem veren sürücüler için özel olarak geliştirilen bu sistem, Türkiye’de de ilk olarak Volkswagen firması tarafından sunulmuştur.

Servisimiz Otomatik Şanzıman Tamiri Alanında Tecrübeli Ustalarımızla hizmet vermektedir. Her marka model araç için otomatik şanzıman tamir hizmeti vermekteyiz. Servisimizde ayrıca mekanik onarım, otomatik şanzıman yağ değişimi, kaporta onarım , boya , elektrik , lastik rot balans hizmetleri de verilmektedir. İstanbul otomatik şanzıman tamircisi ile iletişime geçmek için WhatsApp destek hattımızı kullanabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp numarası üzerinden  veya iletişim sekmesinde bulunan sabit numaramız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.


  • Profesyonel Süreç
İletişime Geç