OCM Otomatik Şanzıman

CVT Şanzıman Tamiri

CVT Şanzıman Tamiri

Pendik Otomatik Şanzıman servisinde , Honda, Toyota, Mitsubishi ,Nissan marka araçlarınız için CVT şanzıman tamiri yapılmakta, ücretsiz arıza tespiti yapılmakta ve bakım hizmeti verilmektedir. İşte CVT Şanzıman Hakkında Bilmeniz Gerekenler.

CVT Şanzıman nedir?

CVT şanzıman, sürekli bir dizi etkili dişli oranıyla, sorunsuz bir şekilde değişebilen otomatik bir şanzımandır. 

CVT şanzıman bir otomobil kullanırken, aracı hiç vites değiştirmiyormuş gibi hissedebilirsiniz. Çelik kayış tahriki, çelik kasnaklar ve özel elektronikler tarafından yağlanan sofistike elektronik sistemlerle, bu şanzıman, motorun mümkün olan en verimli ve güçlü seviyede, her zaman güç eğrisinin verimli noktasında çalışmasını sağlamak için değişken oranlı mühendislik kullanır. 

En yaygın CVT şanzıman kullanan markalar: Honda CVT Şanzıman,  Subaru CVT Şanzıman, Mitsubishi, Toyota CVT Şanzıman, Chrysler, Mini Cooper diğer birçok üreticinin daha küçük araçları CVT Şanzıman Kullanmaktadır.

CVT Şanzımanı Yakıt Açısından İnceleyelim.

CVT şanzıman herhangi bir fiziksel vites olmadan çalıştığından, sonsuz sayıda orana sahiptir ve bu da onu yakıt açısından en verimli teknoloji haline getirir.

CVT Şanzımanla ilgili bir sorun olup olmadığını nasıl anlaşılır ?

En yaygın sorunlar yağ bakımı nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlar şunları içerir:

  • Kirli veya Düşük Seviyede Şanzıman yağı –Şanzıman yağı, önerilen bakım aralığının çok ötesinde kullanılır.
  • Yanlış Yağ Kullanımıı –Yalnızca CVT şanzıman ihtiyaçlarını bilen bir Servise gidin.
  • Aşırı şanzıman Isınması –Tıkalı soğutucular ve / veya eski yağ nedeniyle.
  • Valf Gövdesi aşınması –Yağ bakım eksikliği nedeniyle.
  • Hasarlı İtme Kayışı, Kasnaklar ve Rulmanlar

Yukarıdaki yağlama sorunları bir uyarı Işığı veya motor arıza ışığını aktif hale getirebilir ve bu cvt otomatik şanzıman sorunu olabilir.

CVT Şanzıman Tamiri ve bakımı

Bir CVT’nin sağlığını korumak için yapabileceğiniz en önemli şey, şanzıman yağına dikkat etmektir. Araç üreticinizin ne sıklıkta yağ bakımı yapılacağı konusundaki önerilerini dikkate almanızı öneririz. Bu bilgiler, aracınız için en uygun şanzıman yağ tipiyle birlikte kullanım kılavuzunda olacaktır.

CVT Şanzıman tamiri konusunda uzman ekibimiz İstanbul Pendik Servisimizde bulunmaktadır. Siz de aracınızın CVT Şanzıman arızaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


  • Profesyonel Süreç
İletişime Geç